Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca autokaru wycieczkowego, którego do kontroli drogowej zatrzymali w niedzielę (19 czerwca) przed południem policjanci ze szczecińskiej „drogówki”. To jeden z niechlubnych „antybohaterów” mijającego długiego, czerwcowego weekendu. Od czwartku czujne oko i zintensyfikowane działania naszych funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania blisko 30 kierujących pod wpływem alkoholu.

W niedzielę po godzinie 9:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Szczecinie, przy ul. Gdańskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autobusu turystycznego. Autobusem podróżowała trzydziestodziewięcioosobowa grupa turystów, którzy przyjechali na wycieczkę do Szczecina z Małopolski. Podczas przeprowadzonej kontroli policjant wyczuł od kierującego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna w organizmie miał ponad pół promila. 56 - letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i teraz będzie odpowiadał za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie przed sądem.


Niestety pomimo licznych apeli policyjnych we wszelkiego rodzaju mediach nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę swojego pojazdu, będąc pod wpływem alkoholu. Kierowanie pojazdem zarówno w stanie po spożyciu, jak również w stanie nietrzeźwości jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich użytkowników dróg i NIE MA NA TAKIE ZACHOWANIA NASZEGO PRZYZWOLENIA!

 

ZKS KMP

  • Pijany kierowca autobusu wiózł turystów. Podróż skutecznie przerwali mu w Szczecinie policjanci