Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, w kolejny długi weekend w tym roku sprawdzają stan trzeźwości kierujących na terenie naszego miasta. Mundurowi tylko wczoraj ujawnili 6 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu, 6, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Działania są prowadzone na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta.

Wczoraj szczecińscy Policjanci wzorem lat ubiegłych wzięli również udział w zabezpieczeniu głównych ciągów komunikacyjnych oraz tras procesji wiernych podczas nabożeństw z okazji święta Bożego Ciała.


Początek weekendowych działań dla szczecińskiej drogówki i pozostałych policjantów był bardzo pracowity. Zatrzymano kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Tylko wczoraj funkcjonariusze przerwali również jazdę sześciu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszystkich kierujących, którzy przekroczyli prędkość policjanci ujawnili 55.


Pamiętajmy, że alkohol znacznie pogarsza naszą koordynację ruchową w związku z czym zmniejsza naszą szybkość na podjęcie jakiejkolwiek reakcji na drodze. Każda ilość spożytego alkoholu ma wpływ na nasz organizm oraz jego funkcjonowanie. Niektórzy kierowcy wychodzą z założenia, że mocna kawa, zimny prysznic czy tłusty posiłek postawią nas na nogi. Może być to mylne uczucie, że dobrze się czujemy i jesteśmy w stanie prowadzić samochód. To wszystko nie sprawi, że w ciągu sekundy wytrzeźwiejemy.


Apelujemy do wszystkich, aby zdjąć nogę z gazu, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, i pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, bądź środka działającego podobnie Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu swojej trzeźwości, sprawdźmy to na najbliższym komisariacie. To nic nie kosztuje, a może uratować życie Twoje i innych.


ZKS KMP