Policjant zajmujący się sprawami osób nieletnich Komisariatu Szczecin Niebuszewo odwiedził młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego. Jednym z głównych tematów spotkania była „Cyberdżungla” oraz „mowa nienawiści”.

W  trakcie spotkania została poruszona tematyka popełniania przestępstw w „sieci”, konsekwencji prawnych jakich mogą spodziewać się sprawcy „cyberprzestępcy” i przestępstw popełnianych przy wykorzystaniu Internetu.

Ponadto  mundurowy przekazał cenne informacje dotyczące zakupów, zwracania szczególnej uwagi  na to od kogo kupujemy przedmioty wystawione na aukcjach. Podczas spotkania przybliżono uczniom znaczenie słowa „hejt” oraz w jaki sposób to zjawisko narusza prawa człowieka.

Funkcjonariusz poinformował uczniów o konsekwencjach „hejtu” w Internecie, odpowiedzialności karnej oraz gdzie szukać pomocy, kiedy staną się ofiarą takiego zachowania.  

Dodatkowo  w trakcie spotkania z młodzieżą, w ramach realizowanych przedsięwzięć związanych „Handlem Ludźmi”  zostały przedstawione sposoby unikania jak i  możliwości szukania pomocy w przypadku doświadczenia z w/w zjawiska jakim jest „Handel ludźmi”.

 


mł. asp. Tomasz Biegun/ZKS KMP