Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali w miniony weekend 14 kierujących pod wpływem alkoholu oraz 120 piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze i obowiązującego od stycznia tego roku nowego taryfikatora mandatów, w dalszym ciągu kierujący łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do warunków drogowych niesie za sobą zagrożenie zarówno dla nas samych, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają, nawet po wprowadzeniu nowego taryfikatora. Podczas minionego weekendu w Szczecinie policjanci z tutejszej drogówki zatrzymali do kontroli kierujących ze „zbyt ciężką nogą” łącznie 120.


Warto przypomnieć, że osoby wsiadające za kierownicę pod wpływem alkoholu są jednym z największych zagrożeń. Są śmiertelnym niebezpieczeństwem dla siebie oraz innych osób poruszających się po drodze. Wypity alkohol ma zdecydowany wpływ na działanie naszego organizmu, ponieważ ogranicza naszą koordynację ruchową, zaburza odbiór bodźców psychofizycznych, co wpływa na bezpieczeństwo. W miniony weekend podczas kontroli zatrzymano 14 nietrzeźwych kierujących. Pijani kierowcy będą tłumaczyć się teraz w sądzie.


Ogromną nieodpowiedzialnością wykazało się również 9 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, nie posiadając w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami – za co według nowych przepisów został skierowany obligatoryjny wniosek do sądu o ukaranie.

 

ZKS KMP