Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Zmiany w Ustawie o Ruchu Drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec takich kierowców. Przekonał się o tym 21-letni kierowca BMW, który za znaczne przekroczenie prędkości stracił swoje prawo jazdy, a funkcjonariusze nałożyli na niego mandat w wysokości 2000 złotych.

Policjanci szczecińskiej „drogówki” w trakcie pełnienia służby zauważyli kierującego BMW, który na Moście Pionierów znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna nie zważając na znaki i obowiązujące przepisy, gnał z prędkością 132 km/h pomimo obowiązku jazdy z prędkością nieprzekraczającą 70 km/h.


Funkcjonariusze zatrzymali 21 – latkowi prawo jazdy i zgodnie z nowym taryfikatorem nałożyli mandat karny w wysokości 2000 złotych.


Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. W szczególności jest to rażące w terenie zabudowanym. Wiele tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych jest spowodowanych nadmierną prędkością, nie stosowaniem się do obowiązujących przepisów czy po prostu brakiem ostrożności. Zbyt wiele osób traci zdrowie i życie na naszych drogach. Za każdym z takich zdarzeń kryje się tragedia ludzka. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców wypadków i ich bliskich.
Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o Ruchu Drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec takich kierowców.
Każdy, kto złamie prawo drogowe musi się liczyć z wysokim mandatem karnym.


Pośpiech do pracy do domu czy na zakupy. Czy to Cię tłumaczy kiedy w grę wchodzi zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka?


Zwolnij i odpowiedz sobie na to pytanie.

 

ZKS KMP