W minioną niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali do kontroli pojazd osobowy. Podczas czynności okazało się, że kierujący ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, znajdował się pod wpływem narkotyków i miał je przy sobie.

Kierującego Mazdą zatrzymali do kontroli policjanci z „drogówki”. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego zachowanie spowodowane było posiadaniem przy sobie zabronionych środków odurzających.


To nie był koniec kłopotów 23 – latka. Policjanci wykonali także wstępne badania narkotesterem, które wykazało, że szczecinianin był pod wpływem narkotyków.
Kierujący został zatrzymany, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.


Pomimo licznych akcji i apelu funkcjonariuszy Policji, kierowcy nadal wsiadają za kierownicę na tzw. "podwójnym gazie" albo pod wpływem innych środków psychoaktywnych.
Widząc zmotoryzowanego uczestnika ruchu, którego styl jazdy i zachowanie mogło by świadczyć o tym, że jest on nietrzeźwy, bądź pod wpływem środków odurzających, poinformuj od razu Policję. Pamiętajmy, nasze bezpieczeństwo jest w naszych rękach i zaczyna się od nas samych.

ZKS KMP