Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej, przeciwdziałanie kradzieżom i włamaniom do pojazdów, a także zapobieganie włamaniom do mieszkań, piwnic oraz strychów – to tylko niektóre z celów działań dzielnicowych z Niebuszewa pod nazwą „Bezpieczne Osiedle”. Właściwe rozpoznanie dzielnicowych doprowadziło do zatrzymania dwóch osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Cykliczne już działania o nazwie „Bezpieczne Osiedle” przeprowadzili dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin - Niebuszewo. W akcji uczestniczyli również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie, którzy m.in. badali prędkość i trzeźwość kierujących pojazdami.


Mundurowi prowadzili intensywne kontrole prewencyjne oraz sprawdzali miejsca, gdzie dochodzi do zakłóceń porządku i wszelkich naruszeń prawa. Miejsca zagrożone zostały przekazane dzielnicowym od mieszkańców podczas obchodu rejonu, a także zostały one wskazane w aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego podczas kontroli głównych ciągów komunikacyjnych naszego miasta.


Podczas działań mundurowi sprawdzili rejony parkingów osiedlowych pod kątem kradzieży i włamań oraz punkty skupu złomu. Policjanci podjęli kilkadziesiąt interwencji, ujawniając szereg wykroczeń porządkowych.


Właściwe rozpoznanie osobowe dzielnicowych z Niebuszewa doprowadziło do zatrzymania dwóch osób. Jedna z nich poszukiwana była na podstawie Zarządzenia Sądu lub Prokuratora nakazem doprowadzenia w celu odbycia kary 1 roku i pięciu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa w ruchu drogowym. Druga z osób zatrzymanych to kobieta, której groziła kara 50 dni pozbawienia wolności, jednak po uiszczeniu 1000 złotych kary zastępczej została zwolniona.


K.S./ZKS KMP