Zatrzymaniem prawa jazdy i wysokim mandatem karnym zakończyła się jazda 34-letniego kierującego Audi, który wczoraj na ulicy Sczanieckiej w Szczecinie jechał z prędkością 134 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Szczecińscy Policjanci przypominają o zmianach w taryfikatorze mandatów i apelują o rozsądek za kierownicą.

Od 1 stycznia bieżącego roku obowiązują przepisy zaostrzające kary dla kierowców popełniających wykroczenia drogowe. Przekonał się o tym 34-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi, który wczoraj jechał z prędkością 134 km/h na ulicy Sczanieckiej w Szczecinie. Jadąc o 84 km/h za szybko w obszarze zabudowanym, kierujący musiał liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, policjanci nałożyli na kierującego dwa tysiące pięćset złotych mandatu oraz 10 punktów karnych. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

 

ZKS KMP

  • Surowe konsekwencje dla kierowcy Audi za przekroczenie prędkości