Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 47 – letniemu mężczyźnie, który ukradł łódź żaglową z jednego ze szczecińskich nabrzeży. Jak się okazało po zatrzymaniu sprawcy, ma on jeszcze na sumieniu kilka innych grzechów.

"Dżony", łódź która została skradziona z jednego ze szczecińskich nabrzeży została odnaleziona dzięki współpracy będących w służbie dzielnicowych z Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście i funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie poza godzinami służby. Policjanci znaleźli ją kilkadziesiąt minut później w okolicy miejsca kradzieży. Tam również zatrzymali podejrzewanego.

Jak ustalili policjanci, sprawca na miejsce kradzieży przyjechał rowerem, który... też był kradziony. Ponadto mężczyzna, jak się okazało w trakcie interwencji, był poszukiwany do celów prawnych przez Policję. Sprawca został zatrzymany i za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Skuteczność w wykryciu sprawcy kradzieży i odnalezieniu łodzi wynika z zaangażowania i współpracy szczecińskich funkcjonariuszy. Bez względu na to, czy mają na sobie mundur, czy są po godzinach służby są gotowi do niesienia pomocy oraz zdecydowanej reakcji na łamanie prawa.

 

ZKS KMP