Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie na zaproszenie dyrekcji Przedszkola Publicznego nr 58 w Szczecinie przeprowadził spotkanie z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego.

    
Podczas prelekcji mundurowy opowiedział czym zajmuje się „Pan Policjant” oraz po czym można poznać policjanta z ruchu drogowego. Kolejnym punktem zajęć było omówienie podstawowych przepisów ruchu drogowego, które dotyczą przede wszystkim pieszych oraz rowerzystów. Dzieci miały również możliwość przymierzyć kamizelkę kuloodporną, zobaczyć jak wygląda kolczatka drogowa oraz jakie ma zastosowanie.

Do zajęć została wykorzystana mata edukacyjna, która ukazuje fragment drogi wraz z przejściem dla pieszych. Każde dziecko miało możliwość poćwiczyć prawidłowe zachowanie podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dzieci bardzo dobrze reagowały na sygnały świetlne i świetnie radziły sobie podczas przechodzenia przez przysłowiową ZEBRĘ.

Po prezentacji sprzętu, zostały omówione podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują  podczas jazdy rowerem oraz jazdy samochodem w foteliku. Ponadto został utrwalony numer alarmowy 112, a dzieci wiedzą już jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi numeru alarmowego gdy dzieje się coś niedobrego. Policjant uświadomił również milusińskich w temacie bezpiecznego zachowania podczas kontaktu z osobą nieznajomą oraz napotkania groźnego psa.

Wszystkie dzieci z pięciu grup aktywnie uczestniczyły w spotkaniu na temat bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym i nie tylko. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał od mundurowego odblaskowego Gryfusia, a najmłodsi kolorowanki z pamiątkową pieczątką ruchu drogowego.

 

asp. sztab. Krzysztof Prostko/ZKS KMP

Film wierszyk.mp4

Pobierz plik wierszyk.mp4 (format mp4 - rozmiar 6.16 MB)