Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Czas wakacyjnej beztroski dobiegł końca, a o bezpieczną drogę do szkoły dbają szczecińscy mundurowi. W ciągu trzech dni od „pierwszego dzwonka” policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych rodziców, którzy wieźli swoje pociechy do szkół.

Funkcjonariusze drogówki oraz wydziału prewencji są przy szkołach oraz na drogach dojazdowych dbając, aby dzieciom w tym szczególnym czasie nic nie zagrażało. Mundurowi kontrolują prędkość oraz sprawdzają trzeźwość zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Podczas prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców wiozących swoje pociechy do szkół.

1 września w godzinach porannych  mundurowi sprawdzili trzeźwość kierującego mercedesem. Jak się okazało podczas badania mężczyzna wydmuchał ponad 0.5 promila alkoholu. Na tylnym siedzeniu znajdowało się nastoletnie dziecko, które ojciec wiózł do szkoły.

2 września kontynuując policyjną akcję, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującą BMW. 39 – latka wiozła dwie 8 – letnie córki do szkoły znajdującej się w sąsiednim powiecie. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kobieta ma w organizmie prawie 0.5 promila alkoholu.

Dzisiaj, 3 września policjanci ponownie zatrzymali nietrzeźwego rodzica. W prawobrzeżnej części miasta funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny kierującego oplem, który wiózł swoją pociechę do szkoły. Badanie alkomatem wykazało blisko 0.4 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialnym rodzicom zostały zatrzymane prawo jazdy, a za swoje zachowanie będą teraz tłumaczyć się przed sądem.
Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drogach, przypominając o trwających wzmożonych działaniach „Bezpieczna droga do szkoły”.

Jeśli zauważymy w rejonach szkół nieprawidłowości w ruchu drogowym niezwłocznie powiadommy o tym Policję.

ZKS KMP