Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego hulajnogą, który był nietrzeźwy. Dodatkowo 35 – latek okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami osobie kierującej hulajnogą elektryczną zabrania się jazdy w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu.

Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Jednym z nich jest zachowanie trzeźwości podczas kierowania hulajnogą elektryczną, ale nie wszyscy o tym pamiętają.

Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki w centrum miasta zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego hulajnogą. Od 35 – latka wyczuwalna była silna woń alkoholu, a urządzenie do badania stanu trzeźwości wskazało ponad 1.5 promila. To jednak nie wszystkie przewinienia jakich dopuścił się szczecinianin. Podczas policyjnych sprawdzeń w systemach informatycznych okazało się, że kierujący hulajnogą jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został przez funkcjonariuszy zatrzymany.

Przypominamy, że za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka mandat wyniesie od 300 do 500 zł.

 

ZKS KMP