Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie dbając o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta każdego dnia kontrolują dziesiątki kierujących sprawdzając ich stan techniczny, trzeźwość i obowiązkowe wyposażenie i zabezpieczenie ładunków. Policjanci również w ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2021 przeprowadzają kontrole stanu technicznego autobusów wyjeżdżających w trasę z dziećmi i młodzieżą.

W planowanych godzinach wyjazdu od 08:00 do 10:00 takie kontrole odbywają się w wyznaczonym punkcie kontrolnym, przy ul. Sambora w Szczecinie. Kiedy taki wyjazd planowany jest w godzinach późniejszych, patrol szczecińskiej „drogówki” skontroluje autokar w miejscu wskazanym. W związku z dużą ilością zgłoszeń takich kontroli warto jest powiadomić o niej przynajmniej dzień wcześniej.

W trakcie jednej z takich kontroli autobusu wyjeżdżającego z dziećmi na letni wypoczynek Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie ujawnili nieprawidłowości w postaci uszkodzenia opony autobusu oraz opon o różnym bieżniku na tylnej osi. W związku nieprawidłowościami dowód rejestracyjny autobusu został zatrzymany za pokwitowaniem i kierującemu zakazano dalszej jazdy potwierdzeniem w protokole z kontroli.

Na miejsce został podstawiony kolejny autobus który po szczegółowej kontroli pojechał z dziećmi na wakacyjny wypoczynek.

Pamiętajmy, że „BEZPIECZNY AUTOBUS” to prawidłowy stan techniczny pojazdu oraz odpowiednie zaplanowanie podróży, sprawdzenie dokumentów przewozowych przed wyjazdem, właściwe rozmieszczenie i zabezpieczenie bagażu, tak aby nie ograniczał widoczności i w razie hamowania nie spadł nam na głowę. Najważniejszym czynnikiem zawsze jest TRZEŹWY I WYPOCZĘTY kierowca.

 

asp. sztab Krzysztof Prostko/ZKS KMP

  • Zdjęcie poglądowe - policjant ruchu drogowego kontroluje stan ogumienia autokaru
  • Niesprawny autobus nie wyjechał z dziećmi w trasę
  • Niesprawny autobus nie wyjechał z dziećmi w trasę