Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Trzydniowe obchody święta żeglarskiego w Szczecinie „ŻAGLE 2021” przebiegły spokojnie. Szczecińscy policjanci z Komendy Miejskiej oraz Oddziału Prewencji Policji współdziałając z innymi służbami zadbali o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i osób odwiedzających w tych dniach Szczecin.

Miniony weekend to czas wytężonej pracy mundurowych. Policyjne patrole były widoczne nie tylko na szczecińskich ulicach i nadodrzańskich bulwarach, ale oczywiście w łodziach. W pilnowaniu bezpieczeństwa pomagał mundurowym system miejskiego monitoringu i nieumundurowani funkcjonariusze .

Każdego dnia w rejon imprezy i na drogi dojazdowe kierowani byli policjanci z pionu kryminalnego, prewencji, ruchu drogowego, przewodników psów służbowych, a także w łodziach motorowych. Dodatkowo codziennie wraz z policjantami służbę pełnili funkcjonariusze z innych podmiotów, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Na Łasztowni funkcjonowały policyjne punkty informacyjne i opieki nad dziećmi. Policjanci reagowali również na wszelkie naruszenia prawa i popełniane wykroczenia.

Profesjonalizm i zaangażowanie wszystkich współpracujących ze sobą służb zapewniły bezpieczeństwo w czasie wydarzenia „ŻAGLE 2021”, co skutkowało brakiem poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

 

ZKS KMP

Film Zagle_konwert.mp4

Pobierz plik Zagle_konwert.mp4 (format mp4 - rozmiar 48.8 MB)