Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Upał na zewnątrz jest niczym, w porównaniu do temperatury, jaka w tym samym czasie panuje w zamkniętym samochodzie pozostawionym na słońcu. W takiej sytuacji auto staje się śmiertelną pułapką również dla zwierząt pozostawionych w środku. Dlatego należy reagować, gdy jesteśmy świadkami takiej sytuacji.

Nie wszyscy podchodzą odpowiedzialnie do opieki nad zwierzakami mimo, że od kilku lat w okresie letnim ruszają kampanie i prezentowane są spoty, które uświadamiają właścicielom psów zagrożenie jakie niesie pozostawienie ich w samochodzie w upalne dni. Temperatura w nagrzanym aucie może nawet wynieść ponad 60 stopni a dużo mniejszy do człowieka zwierzak pozostawiony w takim środowisku nawet na kilkanaście minut bardzo cierpi. Jeśli więc widzisz psa zamkniętego w rozgrzanym aucie lub pozostawionego bez opieki w upalny dzień na słońcu bez dostępu do wody – reaguj. Spróbuj znaleźć właściciela, podaj zwierzęciu mu wodę.


Zachodniopomorska Policja przypomina spot profilaktyczny pokazujący jeszcze inna sytuację nieodpowiedzialnego zachowania wobec psa w czasie upałów. Takie działanie może być kwalifikowane nawet jako znęcanie się nad zwierzęciem. Jest to przestępstwo zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.


Zachęcamy do obejrzenia spotu, który został stworzony we współpracy z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej w Szczecinie w ramach projektu  „Wakacje z Wyobraźnią”. Całość przedsięwzięcia została dofinansowana z rządowego programu Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.


ZP KWP w Szczecinie/AG

Film 132-91328.mp4

Pobierz plik 132-91328.mp4 (format mp4 - rozmiar 41.21 MB)