Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci z Komisariatu Szczecin Niebuszewo w ramach akcji „BEZPIECZNE WAKACJE 2021” odwiedzili Świetlicę Środowiskową Caritas, podczas pobytu dzieci w trakcie półkolonii. Tematem spotkania było uświadomienie najmłodszym o bezpiecznych zachowaniach podczas zabaw w trakcie wakacji.

W trakcie spotkania policjanci przypomnieli podstawowe zasady takie jak pływanie w miejscach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników, unikanie wchodzenia do wody oznaczonej zakazem kąpieli oraz kąpieli w wodzie nieznanej i zimniej.

Dodatkowo w trakcie rozmowy została poruszona tematyka „dopalaczy”. Dzielnicowy w trakcie dyskusji pytał uczniów czy słyszeli nazwę „dopalacze”, co wiedzą na te temat, jakie są konsekwencje ich zażywania.

Policjanci informowali co należy robić w sytuacji kiedy ktoś namawia nas do ich zażywania, a także co robić w sytuacji ich „przypadkowego zażycia”. W trakcie spotkania padało wiele pytań odnośnie konsekwencji zarówno prawnych jak i zdrowotnych, na które dzielnicowy szczegółowo odpowiadał zainteresowanym.

 

 

mł.asp. Tomasz Biegun/ZKS KMP