Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Od kilku lat widoczny jest wzrost ilości jednośladów poruszających się naszymi ulicami. Do grona najmłodszych, pełnoprawnych rowerzystów dołączyli także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Szczecinie, którzy zdali egzamin praktyczny na kartę rowerową.

We wtorek (15.06.2021 roku) na terenie Szkoły Podstawowej nr 18 im. przy ul. Komuny Paryskiej pod czujnym okiem policjantów szczecińskiej drogówki, miał miejsce egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do części praktycznej przystąpiło 17 uczniów.

Uczniowie w ramach zajęć szkolnych przygotowywali się przez cały rok do egzaminu na kartę rowerową. Musieli przyswoić sobie przepisy ruchu drogowego, zasady bezpiecznego zachowania na drodze, jak i wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie obeszło się również bez spotkania z policjantem drogówki, który przypomniał wszystkie najważniejsze zasady ruchu drogowego oraz zwrócił uwagę na najczęściej popełniane błędy przez rowerzystów.

Egzamin praktyczny odbył się na boisku szkolnym, gdzie został przygotowany specjalny tor przeszkód, pozwalający ocenić panowanie nad jednośladem. Wszyscy przystępujący do egzaminu na kartę rowerową byli przejęci i zdenerwowani, a najbardziej chyba rodzice, którzy kibicowali swoim pociechom.

Na koniec okazało się, że wcale nie było tak źle, ponieważ wszyscy przystępujący do egzaminu zdali go śpiewająco. Teraz tylko muszą otrzymać blankiet karty rowerowej i mogą śmiało czuć się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu.

Dla wszystkich pełnoprawnych rowerzystów życzymy wszystkiego najlepszego.

 

 

asp. sztab. Krzysztof Prostko/ZKS KMP