Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci z KP Szczecin Niebuszewo odwiedzili najmłodszych z Przedszkola Publicznego nr 65 „Zatoczka kota Umbriagi” przy ul. Jana Chryzostoma Paska w Szczecinie. Spotkanie było wspaniałą okazją do nauki prawidłowych zachowań na drodze oraz wyeliminowania tych negatywnych.

Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Niebuszewo wspólnie z policjantem do spraw nieletnich odwiedzili najmłodszych z Przedszkola Publicznego nr 65 w Szczecinie. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze oraz w jej okolicy.

Dzięki dużemu doświadczeniu policjantów, przedszkolaki wiedzą już jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, co oznaczają sygnały wydawane przez policjantów kierujących ruchem, oraz że pojazdom uprzywilejowanym trzeba ustąpić pierwszeństwa nawet wtedy, kiedy mają zielone światło.

Pod okiem mundurowych i nauczycieli, dzieci zdobytą wiedzę na temat bezpieczeństwa mogły sprawdzić na specjalnie przygotowanym placu na terenie przedszkola. Zwieńczeniem uroczystości było uroczyste wręczenie przedszkolakom ich pierwszej „karty rowerowej”.

 

mł. asp. Tomasz Biegun/ZKS KMP