Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby. Tym razem udowodnił to funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą, który będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

W miniony piątek na jednej z ulic osiedla Gumieńce policjant Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Szczecin – Nad Odrą, będąc w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę samochodu osobowego, którego sposób jazdy sugerował, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowy bez wahania udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie, zabierając mu kluczyki od pojazdu.

Wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie potwierdził przypuszczenia funkcjonariusza. Kierowca Opla po przebadaniu alkomatem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zdecydowana postawa policjanta przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Teraz 38-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

asp. sztab. Marcin Rusin KP Szczecin - Nad Odrą/ZKS KMP