Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci z Komisariatu Szczecin Śródmieście prowadzą pod nadzorem Prokuratury postępowanie dotyczące kradzieży rowerów na terenie miasta.

Policjanci ustalili, że rowery zostały skradzione we wrześniu 2020 roku w centrum miasta.

Osoby, które na załączonych zdjęciach rozpoznają rowery, proszone są o kontakt z policjantką z KP Szczecin Śródmieście, która prowadzi sprawę – asp. Edyta Żeglarska numer telefonu 47 78 12 321 lub 47 78 12 350.

 

Aby ustrzec się przed kradzieżą pamiętajmy o zasadach:

- zapinajmy rower zawsze, nawet na chwilę - złodziej tylko czeka na krótką nieuwagę;

- zainwestujmy w profesjonalne zabezpieczenie, mocna blokada na pewno utrudni kradzież złodziejowi.

- korzystajmy z dwóch zabezpieczeń, zapinajmy rower za ramę i koło. Złodzieja goni czas, kiedy zobaczy takie zabezpieczenie zastanowi się czy warto ryzykować;

- zamykajmy klatkę schodową, zainwestujmy w dobre zabezpieczenie naszych piwnic, nie pozostawiajmy rowerów niezabezpieczonych na balkonach niskich kondygnacji.

Dodatkowo warto sfotografować swój jednoślad, aby w przypadku kradzieży przekazać zdjęcie policjantom. Zachowajmy dowód zakupu naszego roweru oraz numer ramy. Rower można także oznakować engrawerem w jednostce Policji, co pomaga w identyfikacji właściciela w przypadku skradzionego roweru oraz ograniczy zjawisko poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych.

 

ZKS KMP