Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

W ramach projektu Kino na Temat w „Dzień Edukacji Narodowej” w szczecińskim kinie „Helios”odbyły się warsztaty z filmem „Hejter – Sala samobójców” w których uczestniczył funkcjonariusz Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie. Tematem spotkania było pytanie: Czy internet niesie ze sobą więcej zagrożeń, czy pozytywnych możliwości?

Uczestnicy spotkania po zapoznaniu się z filmem opowiadającym fikcyjną opowieść o młodym mężczyźnie zatrudnionym w firmie zajmującej się internetowym trollingiem, uczestniczyli w warsztatach na temat bezpieczeństwa w sieci. Warsztaty prowadzone były w ramach programu prewencyjnego KMP w Szczecinie „Cyberdżungla” z zachowaniem reżimu sanitarnego i wszelkich środków bezpieczeństwa.

W trakcie warsztatów omówiono podstawowe zagrożenie związane z użytkowaniem Internetu takie jak: uzależnienia, grooming, sexting, cyberprzemoc. Omówiono również wpływ portali społecznościowych na młodych użytkowników. Dyskusja w której uczestniczył szczeciński policjant miała na celu uzmysłowienie młodym ludziom nie tylko samych zagrożeń związanych z użytkowaniem internetu, ale również skutków prawnych związanych z popełnianiem czynów zabronionych przy jego użyciu.

Zarówno sam kinowy seans jak i rozmowa po jego zakończeniu, przyniosła uczestnikom wiele pozytywnych emocji i refleksji. Nie zabrakło też życzeń dla nauczycieli, którzy wraz ze swoimi uczniami uczestniczyli w projekcji filmu, a których święto przypadało tego dnia.


 

podkom. Michał Sroka/ZKS KMP