Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w trosce o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta podczas każdej służby sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają, ale również skupiają się na sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów. Mimo, że na ulicach naszego miasta porusza się coraz więcej nowych samochodów to niestety nadal policjanci ujawniają kierujących, którzy bagatelizują przepisy dotyczące stanu technicznego pojazdów.

Stan techniczny pojazdu jest bardzo ważnym czynnikiem, który ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zwłaszcza podczas ciężkich warunków do jazdy w czasie dużego natężenia ruchu oraz złych warunków atmosferycznych. Samochód ciężarowy musi być odpowiednio sprawny oraz wyposażony. Stan techniczny takiego pojazdu pozwala na prowadzenie bezpiecznej podróży, ponieważ kierowca skupia się na odpowiedniej obserwacji drogi - co również wpływa na jakość jazdy. Jeżeli wystąpi nagła czy też awaryjna sytuacja na drodze to kierowca nie musi analizować swojej decyzji tylko od razu podejmuje odpowiednią reakcję i wykonuje manewr, który pozwoli uniknąć zdarzenia drogowego.

Często podczas wykonywania zarobkowego transportu drogowego dochodzi do przekroczenia dozwolonego czasu jazdy. Kierowcy w celu zrealizowania podróży również nie stosują się do obowiązkowych przerw w czasie prowadzenia pojazdu, odpoczynków dobowych oraz tygodniowych. Dlatego podczas działań „TRUCK & BUS” będzie sprawdzany czas pracy kierowców. Kontrolowany będzie również ładunek oraz to w jaki sposób jest przewożony.

Krajowe działania „TRUCK & BUS” będą prowadzone w dniach 12 - 13 października 2020r. Głównym celem jest eliminowanie oraz ujawnianie wszelkich nieprawidłowości podczas transportu drogowego osób oraz rzeczy. W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze będą sprawdzać przede wszystkim stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz to w jaki sposób jest mocowany ładunek.

 

 

sierż. sztab. Natalia Misiewicz/ZKS KMP