Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

W Szkole Podstawowej nr 41 im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie w dniu 07 października 2020r. odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową przy obecności policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Rower w dzisiejszych czasach jest jednym z najpopularniejszych pojazdów na świecie. W naszym mieście również widzimy znaczny wzrost użytkowników rowerów. Rower nie jest tylko środkiem transportu służącym do szybkiego i sprawnego przemieszczania się, ale jest również formą aktywności fizycznej.

Jazda rowerem jest w 100% ekologiczna. Wybierając rower jako środek transportu wpływamy pozytywnie na nasze środowisko.

Musimy pamiętać, aby móc poruszać się rowerem również musimy posiadać do tego uprawnienia. Dokumentem stwierdzającym uprawnienia do kierowania rowerem oraz wózkiem rowerowym jest przede wszystkim karta rowerowa lub praw jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T- w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

Osoba, która może podejść do egzaminu na kartę rowerową musi osiągnąć minimalny wiek 10 lat. Przyszły rowerzysta powinien posiadać również niezbędne umiejętności oraz odpowiednio rozwiniętą koordynację ruchową.

Głównym warunkiem uzyskania karty rowerowej jest przede wszystkim opanowanie zasad oraz przepisów ruchu drogowego. Bardzo ważna jest również technika kierowania rowerem. Wszystkie te umiejętności oraz wiedza są sprawdzane podczas egzaminu na kartę rowerową, który składa się z dwóch części. Pierwsza część egzaminu jest to część teoretyczna, czyli test wiedzy. Trzeba go zdać,aby móc podejść do drugiej części egzaminu- czyli części praktycznej, która odbywa się ma placu manewrowym.

Wszystkim młodym posiadaczom kart rowerowych gratulujemy!

 

sierż.sztab. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

  • Egzamin na kartę rowerową w Szczecinie
  • Egzamin na kartę rowerową w Szczecinie
  • Egzamin na kartę rowerową w Szczecinie
  • Egzamin na kartę rowerową w Szczecinie