Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

To była naturalna, szybka reakcja. Nie było miejsca na zastanawianie się – skromnie podsumował swoją interwencję policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, sierżant sztabowy Patryk Szwabowicz, który wczoraj po południu w czasie wolnym od służby udzielił pomocy przedmedycznej kobiecie, która po upadku doznała urazu głowy. Nie jest to pierwszy raz, kiedy funkcjonariusz przebywając poza służbą wykazał się profesjonalizmem.

Zdarzenie miało miejsce na parkingu jednego z marketów na terenie Szczecina. Policjant podczas zakupów usłyszał krzyk. Zauważył dwie starsze kobiety, z których jedna leżała na ziemi i krwawiła. Funkcjonariusz bez zastanowienia ruszył w kierunku osób. Jak się okazało, 84 – letnia kobieta podczas przemieszczania pieszo utraciła równowagę i w trakcie upadku uderzyła głową w kostkę brukową, doznając urazu i krwotoku zewnętrznego.

Policjant natychmiast zaczął działać, m.in. wykonał badanie urazowe, następnie założył opatrunek na ranę, zabezpieczył przed wyziębieniem. Funkcjonariusz do chwili przybycia załogi karetki pogotowia monitorował stan kobiety. Seniorka została przekazana medykom i przewieziona do szpitala na badania pourazowe.

 

ZKS KMP