Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Wczoraj udowodnił to jeden ze szczecińskich funkcjonariuszy. Podczas powrotu po służbie do domu, zauważył mężczyznę, który od pewnego czasu był poszukiwany przez Policję. Dzięki szybkiej reakcji mundurowego z Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście mężczyzna trafił do aresztu.

Będący w czasie wolnym od służby funkcjonariusz Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście wykazał się niezwykłą spostrzegawczością. W drodze do domu po godzinach służby zwrócił uwagę na mężczyznę, który rysopisem odpowiadał osobie poszukiwanej. Funkcjonariusz zrezygnował z osobistych planów i bez wahania udał się za 30 - latkiem. Po chwili na miejscu pojawił się zaalarmowany przez mundurowego, jego kolega będący w tym czasie w służbie.

Przypuszczenia policjanta były trafne. 30 - latek poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary pozbawienia wolności w łącznym wymiarze roku i 11 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz najbliższy czas spędzi w odosobnieniu.

 

ZKS KMP