Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Nie pomogły apele, komunikaty podawane przez głośniki w radiowozach przez straż miejską. Przyszedł czas na rozliczanie pasażerów, którzy w komunikacji miejskiej nie zasłaniają ust i nosa.

Od wczoraj strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole w autobusach i tramwajach w naszym mieście. Mimo wielokrotnie powtarzanych informacji o obowiązku zasłaniania nosa i ust w środkach transportu publicznego wiele osób za nic miało obowiązujące przepisy. Do dyżurnych straży wpływają regularnie skargi od współpasażerów na innych użytkowników komunikacji miejskiej ,dotyczące niezachowania środków ostrożności w autobusach i tramwajach. Temat ten wielokrotnie był poruszany w mediach, niestety część społeczeństwa traktuje obowiązujące zalecenia Ministra Zdrowia podczas ciągle trwającej epidemii w sposób nonszalancki .Takich postaw miejscy stróże prawa nie będą tolerować. Od wczoraj rozpoczęli wyrywkowe kontrole, jeżdżąc tramwajami i autobusami. Wczoraj zostały nałożone trzy mandaty karne za brak zasłoniętych ust i nosów, dzisiaj od rana prowadzone są kolejne kontrole, m.in. w autobusach na linii 71, tramwajach 1,7,9,12. Na widok strażników wszyscy pasażerowie karnie zakładają maseczki i okazuje się ,że już nikt nie ma problemów zdrowotnych. Nie chodzi jednak o to, aby chronić siebie i innych tylko w obecności funkcjonariuszy ( a kolejne kontrole będą prowadzone także w następnym tygodniu), ale zawsze wtedy, gdy korzystamy z komunikacji publicznej . Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni, dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie innych !

Straż Miejska przypomina,że nierespektowanie tego obowiązku może zakończyć się nałożeniem mandatu karnego w wysokości do 500 zł w trybie art.54 Kodeksu Wykroczeń : naruszenie przepisów porządkowych. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu sprawa zostanie skierowana w formie wniosku do rozpatrzenia przez sąd.