Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podczas prowadzonych działań zabezpieczyli towar konfekcji damskiej z podrobionymi znakami towarowymi wielu marek. Właścicielowi podrobionych towarów może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału PG przeprowadzili kolejne już tego typu działania na terenie jednego ze szczecińskich targowisk. Policjanci skontrolowali pawilon, w którym oferowano do sprzedaży podrobione produkty znanych markowych firm.

Kryminalni łącznie zabezpieczyli obuwie oraz galanterię konfekcji damskiej. Wszystkie produkty były oznaczone nielegalnymi znakami renomowanych firm, które sprzedawane są za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty.

Właściciel podrobionych towarów za popełnione przestępstwa odpowie teraz przez sądem. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności

 

ZKS KMP