Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali na przejściu granicznym kierującego pojazdem, który był poszukiwany 4 czynnymi podstawami. Jak się później okazało, 29 – latek miał jeszcze inne grzechy na sumieniu.

Funkcjonariusze szczecińskiej „drogówki” wraz ze Strażnikami Granicznymi, pełniący służbę na przejściu granicznym, w związku z obowiązującymi przepisami zatrzymali do kontroli pojazd osobowy, przekraczający granicę polsko – niemiecką. Kierujący nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość, ale policjanci bardzo szybko ustalili personalia mężczyzny.

Po wprowadzeniu do naszych systemów prawdziwych danych 29 – latka, okazało się, że jest on poszukiwany aż czterema podstawami poszukiwawczymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto kierował pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Nerwowe i agresywne zachowanie mieszkańca województwa warmińsko – mazurskiego wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, że mężczyzna może przewozić substancje lub przedmioty zabronione. Podejrzenia były uzasadnione – funkcjonariusze w pojeździe ujawnili narkotyki. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Od kierującego pobrana została krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem.

 

ZKS KMP