Policjanci z komisariatu Szczecin Dąbie po intensywnych poszukiwaniach odnaleźli 76 – letnią kobietę, która nie powróciła do domu. Po otrzymaniu informacji o zaginięciu starszej kobiety, funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania. Dzięki akcji poszukiwawczej, w nocy policjanci odnaleźli wyziębioną kobietę.

Dzisiaj, kilka minut po północy, oficer dyżurny komisariatu Policji Szczecin Dąbie, otrzymał zgłoszenie, że 76 – letnia kobieta wyszła z domu w godzinach rannych i do tej pory nie powróciła.

Po otrzymaniu informacji o zaginięciu kobiety, policjanci podjęli natychmiast czynności poszukiwawcze. W działaniach wzięli udział wszyscy funkcjonariusze będący w służbie, a w jednostce został ogłoszony alarm. Do akcji został zadysponowany również policyjny pies tropiący.

Sytuacja była poważna. Z uzyskanych informacji wynikało, że starsza kobieta mogła przebywać w rejonie ogrodów działkowych. Dzisiejszej nocy temperatura na zewnątrz była bliska zeru, w związku z czym każda minuta poszukiwań była cenna.

Na szczęście dzięki zaangażowaniu policjantów, działania poszukiwawcze zakończyły się pomyślnie. Zaginiona kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy kryminalnych komisariatu Dąbie w rejonie działek. 76 - latka była zmarznięta i zdezorientowana. Policjanci na miejsce niezwłocznie wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła kobietę do szpitala. Teraz seniorce nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

ZKS KMP