Trzy miesiące spędzi w areszcie 32 – letni mężczyzna, który usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Został zatrzymany przez pełniącego obowiązki zastępcy naczelnika wydziału kryminalnego Komisariatu Policji – Szczecin Nad Odrą. Mężczyzna podjął próbę ucieczki, lecz szybko został schwytany po pościgu.

Na początku stycznia tego roku w godzinach popołudniowych, przy jednej z ulic na terenie Szczecina, do dwóch młodych kobiet podszedł mężczyzna i grożąc ich pobiciem, zażądał wydania posiadanych telefonów komórkowych oraz łańcuszka. Sprawca nie osiągnął zamierzonego celu, gdyż spotkał się z oporem pokrzywdzonych, jednak jednej z nich zdołał ukraść drobną kwotę pieniędzy.

Od początku sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Szczecin Nad Odrą. Funkcjonariusze zbierali informacje i analizowali zabezpieczone dowody. Zabezpieczyli też nagrania monitoringów, dzięki którym dysponowali wizerunkiem sprawcy.

Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom mężczyzna został zatrzymany. Ustalił, rozpoznał i zatrzymał go pełniący obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą. Zastępca „kryminalnych” zauważył go w rejonie miejsca zdarzenia. Jego rysopis idealnie odpowiadał sprawcy zaistniałego przestępstwa. Mężczyzna podjął próbę ucieczki, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany i obezwładniony przez policjanta.

Nie jest to pierwsze starcie z wymiarem sprawiedliwości 32-latka. Przestępstwa tego dokonał w warunkach tzw. „multirecydywy” i może spodziewać się znacznie surowszej kary. Teraz najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.


 

st. asp. Marcin Rusin/ZKS KMP