Dzień Babci i Dziadka który obchodzimy co roku w styczniu jest wspaniałą okazją do wyrażenia wdzięczności naszym dziadkom i babciom. Daje również możliwość przypomnienia ich małoletnich wnukom jak dbać o bezpieczeństwo naszych seniorów. Z tego powodu szczecińscy policjanci spotykają się z małoletnimi wychowankami przedszkoli aby przekazać maluchom rady dotyczące bezpieczeństwa, które będą mogli dalej przekazać swoim dziadkom i babciom. W Przedszkolu Publicznym Nr 66 „Pod Kasztanem” mieszczącym się przy ul. Czesława w Szczecinie odbyło się spotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Podczas odwiedzin przedszkolaki miały nie tylko okazje poznać zasady bezpieczeństwa przeznaczone dla ich dziadków. Dowiedzieli się również jak bezpiecznie poruszać się po drodze, zarówno w ruchu pieszym jaki i kołowym, kiedy to zajmując miejsce w swoim foteliku należy dokładnie zapiąć pasy. Przedszkolaki usłyszały również rady, które będą również istotne w trakcie zbliżających się przedszkolnych wycieczek w czasie zimowych ferii. Powiedziano im również jak bezpiecznie spędzać czas, jak zachowywać się w kontakcie z nieznajomym. Maluchy dowiedziały się również jak mają się zachować przy kontakcie z bezpańskim psem. Niebywałą atrakcją dla wszystkich przedszkolaków była możliwość, przymierzenia policyjnej czapki, sprawdzenie ile ważą kajdanki, czy wreszcie przypasowania się do policyjnego radiowozu. Na koniec wszyscy mali uczestnicy otrzymali policyjne gadżety.

Przy okazji tego spotkania uświadomiono maluchom, że od 7 lutego br. w województwie zachodniopomorskim rozpoczną się zimowe ferie, które dla dzieci i młodzieży są czasem szczególnie radosnym, dającym im możliwość wypoczynku.

Ferie to również okres wzmożonej ilości wyjazdów, spotkań, zabaw na świeżym powietrzu. Nie wszyscy najmłodsi mieszkańcy Szczecina będą mogli spędzać ten czas w taki sposób. Część najmłodszych korzysta ze zorganizowanych form zimowego wypoczynku. Dla zwiększenia ich bezpieczeństwa szczecińska Policja organizuje spotkania i prelekcje dla nich. Spotkania te odbywają się już przed feriami aby przygotować najmłodszych i tych starszych do bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Kolejne takie spotkania będą odbywały się na terenie innych placówek opiekuńczo – oświatowych na terenie Szczecina.

 

podkom. Michał Sroka/ZKS KMP

  • Spotkanie z policjantem w Przedszkolu nr 66 w Szczecinie
  • Spotkanie z policjantem w Przedszkolu nr 66 w Szczecinie
  • Spotkanie z policjantem w Przedszkolu nr 66 w Szczecinie