Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, podczas minionego weekendu przeprowadzili kolejne działania prewencyjno-kontrolne na terenie Szczecina. Tego typu działania są nieodzowną formą prewencji, a tym samym wpływają na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców, stąd też w Szczecinie przeprowadzane są cyklicznie.

Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom naszego miasta. Zwarte siły policyjne które wzięły udział w przedmiotowej akcji to Oddział Prewencji Policji, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego i funkcjonariusze nieumundurowani. Policjanci skoncentrowali swoje działania na kontroli rejonów klubów i dyskotek. Obserwowali trasy dojazdowe do lokali i sprawdzali, czy kierujący pojazdami nie znajdują się pod działaniem alkoholu lub narkotyków. Sprawdzali również znajdujące się na terenie miasta miejsca, gdzie gromadzą się osoby spożywające alkohol i zakłócające spokój mieszkańcom.

 

W wyniku przeprowadzonych działań, biorący w nich udział funkcjonariusze m.in. zatrzymali kierującego pojazdem będącego pod wpływem środków odurzających, zatrzymali także osoby posiadające przy sobie substancje których posiadanie jest zabronione. Ponadto, policjanci ujawnili szereg sprawców wykroczeń, wobec których zastosowali postępowanie mandatowe. Zatrzymane zostało również prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h.


 

sierż. sztab. Monika Malińska/ZKS KMP

  • Sygnały policyjnych lamp na dachu radiowozu
  • Policyjny radiowóz podczas akcji
  • Policjant podczas czynności
  • Policyjny radiowóz z światłami błyskowymi