Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

W dniu 11 listopada 2019 obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto Niepodległości jest świętem państwowym, które ma na celu upamiętnienie odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

11 listopada jako Święto Niepodległości ustanowił przedwojenny rząd Polski. Władze II Rzeczypospolitej Polskiej chciały w ten sposób upamiętnić objęcie władzy w Warszawie przez Józefa Piłsudskiego. To właśnie ten dzień wyznaczono jako umowną datę odzyskania niepodległości, bowiem sam proces odbudowy niezależności przez Polskę nie został wdrożony w ciągu jednego dnia, składał się z serii wydarzeń.

11 listopada to święto, które co roku jest uroczyście obchodzone w całej Polsce. Dużą sławą cieszą się wydarzenia takie jak marsze, biegi uliczne, koncerty patriotyczne oraz wystawy historyczne. W Szczecinie również odbył się marsz z okazji Święta Niepodległości. Na początku spotkania został odśpiewany przez uczestników marszu, hymn Polski. Podczas uroczystości na drogach naszego miasta widoczne były flagi Polski.

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Szczecinie udał się na Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości, które w tym roku odbywały się w Sławnie. Funkcjonariusz szczecińskiej drogówki na uroczystości był wyposażony w symulator jazdy motocyklem oraz alkogoogle. Symulator jazdy motocyklem budził duże zainteresowanie wśród młodzieży oraz dzieci, ponieważ każdy z nich mógł sprawdzić swoje umiejętności jazdy jednośladem.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

  • namiot policyjny z symulatorem jazdy, w środku którego są ludzie
  • namiot policyjny z symulatorem jazdy, w środku którego są ludzie
  • namiot policyjny z symulatorem jazdy, w środku którego są ludzie oraz policjanci
  • policjant w mundurze
  • dziecko w namiocie policyjnym korzysta z symulatora jazdy