Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie oraz KP Szczecin - Pogodno wzięli udział w warsztatach w ramach projektu przeciwko hejtowi i mowie nienawiści wśród młodzieży.

Warsztaty odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie przy ul. Romera 2, w których brały udział dwie grupy uczniów.

Projekt „#donthejt”, ukierunkowany jest na uświadomienie młodych ludzi w tematyce dotyczącej hejtu i mowy nienawiści. Warsztaty prowadzone są przez studentów z Uniwersytetu Szczecińskiego w ramach rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością odbiorów. Formy w jakich są prowadzone, umożliwiają spojrzenie na problem zarówno z perspektywy ofiary jak i sprawcy. Wszelkie elementy rywalizacji podczas zajęć, pobudzają zaangażowanie i współpracę uczestników. Ich innowacyjność pozwala na korzystanie m.in. z telefonów komórkowych.

Udział funkcjonariuszy Policji nie jest przypadkowy. Podsumowują oni zajęcia i przedstawiają problem od strony prawa, wskazując na brak przyzwolenia na hejt i mowę nienawiści – nie tylko w internecie, a tym samym uświadamiając młodych ludzi, że sprawca takich zachowań nie jest bezkarny.

Projekt obejmie łącznie 10 szczecińskich szkół średnich, a zajęcia prowadzone będą do końca roku.

 

nadkom. Tomasz Tytonik/ZKS KMP

  • policjanci w klasie z uczniami
  • policjanci w klasie z uczniami
  • policjanci w klasie z uczniami