Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedziła „Błękitną” Szkołę Podstawową nr 55, która znajduje się przy ul. Orawskiej 1 w Szczecinie.

W zajęciach wzięły udział dzieci, które uczęszczają do zerówki. Podczas spotkania policjantka omówiła czym zajmuje się policjant. Przedstawiono również podstawowe przepisy ruchu drogowego, które dotyczą przede wszystkim pieszych uczestników ruchu drogowego. Szczegółowo został przestawiony sygnalizator świetlny S-5 „sygnalizator z sygnałami dla pieszych”.

Kolejnym elementem zajęć były dwa ćwiczenia praktyczne. Pierwsze ćwiczenie polegało na prawidłowym przechodzeniu przez przejście dla pieszych. Drugie ćwiczenie polegało również na przejściu przez zebrę, ale już przy użyciu sygnalizatora świetlnego. Zerówkowiczom bardzo podobały się ćwiczenia praktyczne. Funkcjonariuszka również wytłumaczyła najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego dlaczego należy przechodzić przez ulicę za rękę z osobą dorosłą - do tego ćwiczenia policjantka potrzebowała chętnego ochotnika, których nie brakowało w czasie zajęć.

Na koniec w ramach dobrze wykonanych ćwiczeń, każde dziecko otrzymało od policjantki kolorowankę z postacią policjanta.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

  • policjantka z dziecmi
  • dzieci siedza
  • policjantka z chłopcem
  • policjantka pokazuje dzieciom znaki drogowe
  • policjantka pokazuje dzieciom znaki drogowe

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.