Na terenie Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo w godzinach popołudniowo - wieczornych odbyły się kolejne już działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy. Udział w nich wzięli dzielnicowi, policjanci z drogówki, Oddziału Prewencji oraz przedstawiciele podmiotów poza policyjnych – funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.

W trakcie przeprowadzonych działań policjanci skontrolowali punkty wskazane przez mieszkańców w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te, które wymagają nadzoru mundurowych. Wśród nich znalazły się również te miejsca, w których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

Funkcjonariusze w wyniku profesjonalnych działań ujawnili i rozliczyli sprawców czynów zabronionych. Najczęściej były to wykroczenia porządkowe z Ustawy o Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi czy też wykroczenia w ruchu drogowym.

Dzięki właściwemu rozpoznaniu dzielnicowych, trzy osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości zostały zatrzymane i trafiły za „kratki”. Ponadto funkcjonariusze wylegitymowali blisko sto osób, przeprowadzając kilkadziesiąt interwencji. Skontrolowane zostały również ciągi komunikacyjne, okolice przejść dla pieszych, rejony szkół, targowisk, pubów oraz obiektów handlowych.


 

nadkom. Tomasz Tytonik/ZKS KMP

  • dwóch funkcjonariuszy ZW i policjant w mundurze na tle radiowozu ŻW
  • odprawa do służby policjanci umundurowani siedzą przy stole
  • kontrola drogowa przez policjantów drogówki

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.