Festyn "Bezpieczny uczeń" odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Nr 1 w Szczecinie. Jest to cykliczne spotkanie organizowane przy współudziale Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, Żandarmerii Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz prezesa Auto Klubu Szczecin.

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 1 zajmuje się nauką dzieci oraz młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym. Osoby te wymagają stałej opieki oraz specjalistycznej nauki. Mimo zakończenia edukacji nie mają możliwości samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Dzieci te nie są świadome zagrożeń jakie mogą je spotkać na drodze oraz w życiu codziennym. Mimo napotkanych trudności uczymy młodzież odpowiednich nawyków, przekazujemy wiedzę oraz umiejętności, by ich życie dorosłe było bardziej bezpieczne.

W czasie prowadzonego festynu dzieci i młodzież miały możliwość zobaczyć i poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz policji zasiadając za kierownicą radiowozu oraz nakładając na głowę czapkę policyjną. Każda osoba po opuszczenia naszego stanowiska otrzymywała pieczątkę z symbolem ruchu drogowego.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

  • Chłopiec w policyjnym radiowozie
  • Policjantka z dziećmi przy radiowozie
  • Chłopiec podczas demonstrowania sygnałów nadawanych przez policjanta
  • Pieczątka ruchu drogowego
  • Uczestnicy festynu przy policyjnym radiowozie