Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo odwiedzili seniorów w Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Lubomirskiego w Szczecinie. Naczelnik Wydziału Prewencji wspólnie z dzielnicowym ostrzegali osoby starsze, tak by nie paść ofiarom przestępców. Funkcjonariusze omówili metody działania oszustów na tzw. „wnuczka” i „policjanta” oraz poruszyli temat zaginięć osób starszych.

Bardzo często słyszymy, że oszuści wyłudzają od osób starszych pieniądze metodą na tzw. "policjanta", "pracownika wodociągów", czy też "wnuczka". W większości przypadków sprawcy są zatrzymywani dzięki czujności sąsiadów i osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Jednakże nadal są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców.

Naciągacze wykorzystując łatwowierność, uczciwość, a często naiwność ludzką, w bezduszny i okrutny sposób grabią i odbierają to, nad czym tak ciężko przez całe życie pracowali seniorzy. Bez skrupułów pozbawiając ich oszczędności i pieniędzy potrzebnych na przeżycie kolejnego miesiąca.

Podczas wczorajszego spotkania naczelnik WP komisariatu Niebuszewo wspólnie z dzielnicowym przekazując wiedzę o formach i metodach działania sprawców, zwiększyli świadomość seniorów na temat czyhających zgrożeń i sposobów unikania niebezpiecznych sytuacji.

Dodatkowo mundurowi omówili z seniorami kwestię zaginięć oraz sposobów postępowania i informowania służb w takich przypadkach.


 

sierż. sztab. Tomasz Biegun/ZKS KMP