Wczoraj funkcjonariusze przeprowadzili ogólnopolskie działania pod nazwą „SMOG”, które mają na celu dbanie o nasze środowisko i wyeliminowanie z ruchu drogowego tzw. „kopciuchów”, które dostarczają znaczne ilości zanieczyszczenia do powietrza.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wyposażeni w analizatory spalin kontrolowali wczoraj auta na terenie miasta. Należy pamiętać, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego w kwestii stanu technicznego pojazdów, ma znaczny wpływ na nasze bezpieczeństwo oraz jakość powietrza, którym oddychamy.

W przypadku ujawnienia naruszeń dotyczących ochrony środowiska, policjant podczas kontroli drogowej może usunąć taki pojazd na koszt właściciela, a interwencja może zakończyć się mandatem karnym.

W wyniku wczorajszych działań policjanci ujawnili dwa samochody, których emisja spalin była nieprawidłowa. Funkcjonariusze zatrzymali kierującym dowody rejestracyjne oraz nałożyli na nich mandaty karne.

Każdego dnia policjanci szczecińskiej drogówki czuwają nad bezpieczeństwem sprawdzając stan techniczny pojazdów, prędkość oraz trzeźwość kierujących. Mimo tego, że posiadamy coraz lepsze samochody, nadal na drodze można spotkać kierujących, którzy nie zdają sobie sporawy z tego jak bardzo zanieczyszczają nasze środowisko.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

 

 

  • policjant podczas kontroli drogowej
  • policjant podczas kontroli drogowej
  • policjant podczas kontroli drogowej
  • policjant podczas kontroli drogowej
  • policjant podczas kontroli drogowej