Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, przerwali dzisiaj rano niebezpieczną jazdę 43 – latka kierującego pojazdem osobowym. Mężczyzna trafił już do policyjnej izby zatrzymań, gdzie trzeźwieje. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci podczas porannej służby w prawobrzeżnej części miasta, dokonali kontroli pojazdu osobowego pod kątem trzeźwości kierującego. W wyniku przeprowadzonego na miejscu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, potwierdziły się przypuszczenia policjantów. Kierujący 43 – letni mężczyzna „wydmuchał” 0.23 mg/l alkoholu.

Ponadto podczas sprawdzania kierującego w policyjnym systemie, okazało się, że posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, czym naruszył przepis artykułu 180a kodeksu karnego, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący został zatrzymany przez mundurowych, a jego pojazd został odholowany. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Dla szczecińskich policjantów najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego też cyklicznie kontrolują pojazdy, sprawdzają uprawnienia do kierowania, stan techniczny oraz stan trzeźwości.

Najważniejszym celem tego typu przedsięwzięć jest wyeliminowanie z dróg kierujących, którzy siadają za kierownicę po alkoholu, tym samym narażając siebie oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Warto jest zachować „trzeźwy umysł ” w przeciwnym razie można stracić to co jest najcenniejsze - ŻYCIE.

 

ZKS KMP