Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 10 w Szczecinie, przy ul. Kazimierza Królewicza odbyły się spotkania z uczniami dotyczące zasad bezpieczeństwa w ramach programu „Alfred radzi”. Gościem specjalnym tych spotkań był Alfred, który przyjechał prosto z Anglii wraz z twórca programu angielskim pastorem Peterem Green.

Program ten skierowany jest do dzieci w wieku 5-10 lat, a w Szczecinie realizowany jest od dziewiętnastu lat. Głównym celem programu profilaktycznego „Alfred Radzi” jest uczenie dzieci jak zachowywać się w obliczu podstawowych zagrożeń, z którymi spotykają się w życiu codziennym oraz promocja chrześcijańskich wartości i postaw.

Poprzez humor i opowiadanie - Alfred, kukiełka animowana przez Petera Greena wprowadza dzieci w świat różnych problemów, dając im proste rozwiązania i ostrzega przed podejmowaniem zachowań ryzykownych. Do maluchów oraz starszych uczniów słowa przestrogi kierował Alfred oraz szczecińscy policjanci. W spotkaniu uczestniczył również polski pastor Mariusz Socha, tłumaczący dzieciom słowa gości z Anglii.

Podczas spotkania uczniowie ze szczecińskiej dziesiątki zapoznali się z elementarnymi zasadami bezpieczeństwa, dowiedzieli się czego unikać oraz jakie zachowania podnoszą ich bezpieczeństwo.

Autor programu niedługo powróci do swojej rodzinnej Anglii, jednakże spotkanie było także okazją do przypomnienia, że program zawiera dziesięć przygotowanych filmów profilaktycznych z opracowanymi scenariuszami zajęć, z których można korzystać wprowadzając najmłodszych w tematykę bezpieczeństwa.

 

 

asp. sztab. Michał Sroka/ZKS KMP

  • dzieci wraz z policjantem
  • kukiełka alfred z pastorem i policjantem
  • kukiełka alfred z pastorem i policjantem i dzieci ze szkoły
  • kukiełka alfred z pastorem i policjantem
  • pastor z kukiełką alfredem i dzieczynką