Policjanci Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna, który sam zgłosił się na komisariat, poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości za podrobienie dokumentów. Ukrywał się w Norwegii.

Do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego na podstawie listu gończego doszło dzisiaj rano. Do komisariatu Policji - Szczecin Nad Odrą zgłosił się mężczyzna, który poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości za podrobienie dokumentów. Mężczyzna, który został skazany na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, wyjechał z Polski i ukrywał się w Norwegii, gdzie mieszkał i pracował. 43-latek, chcąc w końcu rozpocząć nowe życie zrozumiał, że musi odbyć karę więzienia.

Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny było możliwe dzięki ścisłej współpracy Naczelnika Wydziału Kryminalnego z pełnomocnikiem poszukiwanego, który przekonał swojego klienta, aby ten oddał się w ręce organów ścigania.

Zatrzymany został już osadzony we właściwej placówce penitencjarnej.

 

st.asp. Marcin Rusin/ZKS KMP