Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Kolejnych kierujących pod wpływem alkoholu ujawnili szczecińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze każdego dnia, już od wczesnych godzin porannych są obecni przed szkołami, dbając o bezpieczeństwo dzieci podążających na lekcje i wracających z nich do domu.

W ogólnopolską akcję aktywnie włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej. Mundurowi stanowczo reagują na każde przypadki naruszenia przepisów drogowych przez kierowców, którzy swoim zachowaniem mogą zagrozić bezpieczeństwu uczniów.

Działania przynoszą oczekiwane efekty. Dowodem na to są kolejni kierujący „na podwójnym gazie”, którzy stracili prawo jazdy. Tylko wczoraj i dzisiaj w godzinach porannych, podczas akcji kontrolno-prewencyjnej szczecińscy policjanci w rejonie szkół ujawnili 2 kierujących pod wpływem wysokoprocentowych napojów. U jednego z nich wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyniósł 0,18 mg/l, a u drugiego 0,14 mg/l. Obu mężczyznom zatrzymano prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

 

ZKS KMP