Działania profilaktyczne pod nazwą Bezpieczne Wakacje 2019 oraz Bezpieczna Woda prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą. W ramach cyklicznych spotkań z dziećmi i młodzieżą poruszają tematykę zagrożeń, jakie czyhają na najmłodszych podczas wypoczynku letniego.

Kontakt z osobami obcymi, zasady bezpieczeństwa nad wodą – to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas minionego spotkania przy kontroli nabrzeża Odry. Szczególną uwagę policjanci poświęcają również na omówienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zwiększenie świadomości w zakresie zagrożeń spowodowanych zażywaniem dopalaczy i innych środków odurzających.

Towarzyszący w spotkaniu opiekunowie nie zostali pominięci w działaniach - dowiedzieli się o sposobach oszustw metodą na wodociągi, wnuczka, policjanta. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się podczas ostatniej wizyty na placu zabaw Grobla Park prezentowany sprzęt służbowy. Uczestnicy spotkania otrzymali materiały profilaktyczne wyposażone w elementy odblaskowe i kolorowanki.

 

mł. asp. Magdalena Łykowska/ZKS KMP

  • Policjantka znakująca rower
  • Policjantka przy rowerze