Szybka reakcja i profesjonalizm w działaniu szczecińskich policjantów z referatu wywiadowczego pozwoliły zatrzymać na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do pojazdu. Ukradli sprzęt budowlany, teraz odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Referatu Wywiadowczego WP KMP w Szczecinie, patrolując miasto otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic miało dojść do włamania do pojazdu dostawczego. Po natychmiastowym przybyciu we wskazane miejsce, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który przez wybitą szybę próbował wydostać z wnętrza pojazdu jego zawartość.

Na widok mundurowych mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci bez wahania wszczęli pościg pieszy, biegnąc osiedlowymi ulicami. Podczas pościgu ujawnili kolejnego mężczyznę, który ucieka na ich widok. W wyniku sprawnego działania funkcjonariuszy mężczyźni zostali obezwładnieni i doprowadzeni do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Mundurowi podczas czynności ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu miejsca włamania skrzynkę z narzędziami o wartości blisko 2000 zł, natomiast wartość szkód powstałych w wyniku włamania do pojazdu wyceniono na blisko 10 000 zł.

Zatrzymanym postawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Wobec mężczyzn został zastosowany dozór policyjny, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

 

 

ZKS KMP


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.