Z najmłodszymi mieszkańcami Szczecina spotkał się policjant z komisariatu Niebuszewo. Wakacyjne spotkanie odbyło się w "Krainie Tuwima" przy ul. Felczaka w Szczecinie. Była to świetna okazja do nauki prawidłowych zachowań na drodze z eliminacją tych negatywnych oraz sposobu postępowania w przypadku zgubienia się, oddalenia od rodzica/opiekuna.

Asystent do Spraw Nieletnich KP Szczecin Niebuszewo sierż. sztab. Tomasz Biegun wspólnie z dzielnicowym odwiedzili milusińskich z Przedszkola Publicznego nr 72, przy ul. Felczaka w Szczecinie. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze oraz w jej okolicy.

Dzięki doświadczeniu policjantów przedszkolaki wiedzą już jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz co oznaczają sygnały wydawane przez funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Dodatkowo podczas spotkania mundurowi wręczyli dzieciom zabawkowe „telefony komórkowe”, za pomocą których w trakcie spotkania odegrano scenkę związaną z niebezpieczną sytuacją w jakiej mógł się znaleźć każdy z nas. Dzięki zdobytej wiedzy najmłodsi bez problemu byli wstanie wybrać właściwy numer telefonu alarmowego, i podać informacje niezbędne do podjęcia szybkich działań.

 

sierż. sztab.Tomasz Biegun/ZKS KMP