Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

40 – latek, który ukradł jeepa, posiadał przy sobie narkotyki oraz był nietrzeźwy został zatrzymany przez mundurowych z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KMP w Szczecinie. Mężczyzna otrzymał policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z OPI Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymali zgłoszenie o skradzionym pojeździe, który porusza się ulicami naszego miasta. Po raz kolejny dzięki czujności obywateli i świetnej pracy szczecińskich policjantów, w pieszym pościgu zatrzymany został 40 – latek.

Mundurowi od mężczyzny, który zachowywał się agresywnie wyczuli silną woń alkohol. Potwierdziło to badanie alkomatem, które wskazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, przy 40 – latku funkcjonariusze zabezpieczyli niewielkie ilości zabronionych ustawą środków odurzających. Zgłoszenie o skradzionym aucie również się potwierdziło. W policyjnym systemie pojazd widniał jako skradziony.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Funkcjonariusze z komisariatu Nad Odrą przedstawili szczecinianinowi zarzuty, do których się przyznał. 40 – latek w przeszłości był już notowany kryminalnie.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru połączonego z zakazem opuszczania kraju. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

ZKS KMP