Przed nami wakacje, co łatwo zauważyć spoglądając za okno. Piękna, słoneczna pogoda wręcz zachęca do podróżowania jednośladami, niezależnie od wieku kierujących. Z okazji zbliżających się wakacji, w Przedszkolu Niepublicznym przy ul. Tomaszowskiej w Szczecinie, odbyły się obchody Dnia Roweru i Hulajnogi.

W „uroczystościach” wzięło udział blisko 40 najmłodszych uczestników ruchu drogowego, którzy pod czujnym okiem funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie przystąpili do pokonania toru przeszkód.

Na początku inauguracji uroczystości głos zabrała policjantka z drogówki, przypominając dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się jednośladem. Później uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania - zgadywanki związane z ruchem drogowym. Następnie przedszkolaki ubrane w kaski ruszyły na swoich rowerach i hulajnogach na tor przeszkód.

Mimo wielkiego zdenerwowania i przejęcia, również i z tą częścią nie mieli problemów. Za wzorową postawą i zaangażowanie, a także znajomość przepisów ruchu drogowego, przedszkolaki mogły zapoznać się z wyposażeniem radiowozu i oczywiście zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


 

asp. szt. Kucharska Marta/ZKS KMP

  • zdjęcie dzieci na rowerkach i policjantka w mundurze
  • dzieci oglądają prezentację
  • dzieci na hulajnogach