Szczecińscy policjanci po raz kolejny wspólnie z innymi służbami mundurowymi uczestniczyli w festynie organizowanym przez Straż Graniczną.

Spotkanie poświęcone było upamiętnieniu Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym celu zorganizowana została uroczystość podczas której, ku pamięci zamordowanych posadzono „pamiątkowe dęby”.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych. Z ramienia szczecińskiej Policji w wydarzeniu uczestniczył Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie insp. Ryszard Gan.

Po części oficjalnej spotkania był czas, aby funkcjonariusze opowiadali uczestnikom o specyfice służby w Policji oraz zaprezentowali sprzęt służbowy na co dzień używany przez szczecińskich funkcjonariuszy.

Wszyscy chętnie zasiadali za „sterami” policyjnego auta lub też przymierzali się do policyjnego motocykla. Każde dziecko wysiadało z radiowozu z pieczątką „gwiazdy policyjnej” na swojej ręce.

Mundurowi mówili również o szeroko pojętym bezpieczeństwie i uczulali milusińskich na zagrożenia związane z poruszaniem się po drogach oraz w kontaktach z osobami obcymi.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, jak również dzielnicowy Komisariatu Policji Szczecin Pogodno.

Oczywiście spotkanie nie odbyło się bez zdjęć, które będą miłą pamiątką tego spotkania.

 

 

asp. szt. Agnieszka Waszczyk/ZKS KMP

  • zdjęcie na którym widać udział policjantów w festynie zorganizowanym przez straż graniczną - na zdjęciu dwa radiowozy policyjne, dzieci które oglądają policyjny sprzęt
  • zdjęcie z festynu zorganizowanego przez straż graniczną - na zdjęciu funkcjonariusze SG w mundurach wyjściowych
  • zdjęcie z festynu zorganizowanego przez straż graniczną - na zdjęciu funkcjonariusze SG w mundurach wyjściowych
  • zdjęcie na którym widać pojazdy straży granicznej prezentowane na festynie
  • zdjęcie na którym widać policjantkę stawiającą pieczątkę dziewczynce na ręku w radiowozie policyjnym
  • zdjęcie z festynu zorganizowanego przez straż graniczną - na zdjęciu funkcjonariusze radiowóz policyjny i motocykl oraz dzieci zwiedzające sprzęt policyjny
  • zdjęcie na którym widać siedzącego chłopca w radiowozie i uśmiechniętą policjantkę
  • zdjęcie z festynu zorganizowanego przez straż graniczną - na zdjęciu wozy policyjne i sg oraz dzieci w kamizelkach odblaskowych
  • zdjęcie na którym widać osoby stojące tyłem zwiedzające sprzęt służbowy sg