Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Szczecińscy policjanci wzięli udział w festynie zorganizowanym w związku z obchodami Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Tematykę spotkania zdominowały kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Funkcjonariuszki Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie aktywnie uczestniczyły w festynie organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Okazją do tego typu działań były obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością. „Żyj aktywnie!” to hasło przewodnie wspólnych działań. Osoby z różnymi niepełnosprawnościami są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Aktywne uczestnictwo w życiu społecznym wymaga od tych osób szczególnego wysiłku i atencji. Dlatego też zadaniem służb jest wspieranie wszelkich akcji i działań mających na celu propagowanie bezpiecznych zachowań i podnoszenie świadomości w zakresie przeciwdziałania wszelkiego rodzaju zagrożeniom.

Spotkania takie mają szczególne znaczenie w odniesieniu do osób, które z uwagi na swoje dolegliwości i ograniczenia zdrowotne nie zawsze same w pełni potrafią zadbać o własne bezpieczeństwo. Przeprowadzone działania miały na celu zarówno przybliżenie problemu niepełnosprawności, jak również próby zintegrowania społeczeństwa i podniesienia poczucia bezpieczeństwa wszystkich uczestników życia społecznego.

Festyn był okazją do przypomnienia osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach jako „niechronionych uczestników ruchu”. W tym celu policjantki przypominały o ograniczonym zaufaniu do innych uczestników ruchu, bezwzględnym przestrzeganiu przepisów oraz zachęcały do noszenia elementów odblaskowych.

Uczestnicy mogli również spróbować swoich sił w wykonywaniu prostych czynności korzystając z ALKOgogli, jak również zapoznać się policyjnym sprzętem wykorzystywanym do codziennej służby przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Była to również okazja do wspólnych zdjęć oraz zweryfikowania swojej wiedzy na temat współczesnych zagrożeń i możliwości ich unikania.

 

asp. szt. Agnieszka Waszczyk/ZKS KMP

  • zdjęcie na którym widać policjantów na koniach i ludzi
  • zdjęcie na którym widać festyn i radiowóz w którym siedzą dzieci
  • zdjęcie na którym widać policjantkę i dwóch mężczyzn jeden w alkogoglach próbuje pokonać przeszkody